Förtroendevalda hos oss

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-15 - 2026-10-14

Telefon:
0586-610 00 vx, fax 0586-530 50

E-post:
kommunstyrelsen@karlskoga.se

Postadress:
1. Kommunstyrelsens ledningskontor
691 83 Karlskoga

Uppdrag (82 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Ragén Anna Moderaterna Ordförande 1
Wetterling Annika Moderaterna 1:e vice ordförande 2
Andersson Åke Socialdemokraterna 2:e vice ordförande 3
Ring Tony Moderaterna Ledamot 4
Erhard Ronnie Moderaterna Ledamot 5
Bramvehl Anneli Moderaterna Ledamot 6
Karlsson Ola Moderaterna Ledamot 7
Hårsmar Martin Moderaterna Ledamot 8
Lindgren Amanda Moderaterna Ledamot 9
Wiberg Anna Moderaterna Ledamot 10
Brunzell Linda Moderaterna Ledamot 11
Birath David Moderaterna Ledamot 12
Åhman Elisabeth Moderaterna Ledamot 13
Reuter Jan Moderaterna Ledamot 14
Jonsson Arndt Lena Moderaterna Ledamot 15
Kotkamaa John Moderaterna Ledamot 16
Ekström Kerstin Moderaterna Ledamot 17
Seiver Henrik Moderaterna Ledamot 18
Widenberg Dan-Åke Moderaterna Ledamot 19
Olsson Micael Moderaterna Ledamot 20
Andersson Inga-Lill Centerpartiet Ledamot 21
Pettersson Torbjörn Centerpartiet Ledamot 22
Lyckeborn Anneli Liberalerna Ledamot 23
Örtkvist Ann-Catrin Kristdemokraterna Ledamot 24
Söderberg Maria Kristdemokraterna Ledamot 25
Edström Ida Socialdemokraterna Ledamot 26
Sandström Jonas Socialdemokraterna Ledamot 27
Eriksson Liselotte Socialdemokraterna Ledamot 28
Takamäki Mika Socialdemokraterna Ledamot 29
Karlsson Maria Socialdemokraterna Ledamot 30
Talberg Håkan Socialdemokraterna Ledamot 31
Vakant Socialdemokraterna Ledamot 32
Hagström Lena Socialdemokraterna Ledamot 33
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 34
Abrahamsson Ann Socialdemokraterna Ledamot 35
Bäckström Jan Peter Socialdemokraterna Ledamot 36
Zaharieva Mitev Filka Socialdemokraterna Ledamot 37
Alzeraai Samer Socialdemokraterna Ledamot 38
Persson Birgitta Socialdemokraterna Ledamot 39
Axelsson Sven-Olof Socialdemokraterna Ledamot 40
Karlsson Annika Socialdemokraterna Ledamot 41
Nyberg Maria Vänsterpartiet Ledamot 42
Lilja Anna Vänsterpartiet Ledamot 43
Vakant Vänsterpartiet Ledamot 44
Ekelund Daniel Miljöpartiet de Gröna Ledamot 45
Nyström Patrik Sverigedemokraterna Ledamot 46
Sandström Richard Sverigedemokraterna Ledamot 47
Hällgren Jeanette Sverigedemokraterna Ledamot 48
Reinholdsson Peter Sverigedemokraterna Ledamot 49
Erikols Daniel Sverigedemokraterna Ledamot 50
Nyman Jonas Sverigedemokraterna Ledamot 51
Karlsson Ann-Marie Moderaterna Ersättare 52
Gren Leif Moderaterna Ersättare 53
Khatib Omar Moderaterna Ersättare 54
Rosberg Alf Moderaterna Ersättare 55
Eriksson Linda Moderaterna Ersättare 56
Karic Nedim Moderaterna Ersättare 57
Samuelsson Tomas Moderaterna Ersättare 58
Gustavsson Kerstin Moderaterna Ersättare 59
Andersson Åhman Kenneth Moderaterna Ersättare 60
Roos Patricia Moderaterna Ersättare 61
Karlsson Hans Centerpartiet Ersättare 62
Enoch Alf-Gunnar Centerpartiet Ersättare 63
Hultkrantz Lars Liberalerna Ersättare 64
Erlandsson Lindblom Elaine Liberalerna Ersättare 65
Lund Lars Kristdemokraterna Ersättare 66
Blomquist Anna Kristdemokraterna Ersättare 67
Höijer Nina Socialdemokraterna Ersättare 68
Robertsson Filip Socialdemokraterna Ersättare 69
Viitakangas Jari Socialdemokraterna Ersättare 70
Nilsson Yvonne Socialdemokraterna Ersättare 71
Sennerblom Jani Socialdemokraterna Ersättare 72
Radegård Malin Socialdemokraterna Ersättare 73
Jonsson Urban Socialdemokraterna Ersättare 74
Björck Kjellgren Siv Socialdemokraterna Ersättare 75
Scharling Jensen Kaj Vänsterpartiet Ersättare 77
Möllberg Yvonne Vänsterpartiet Ersättare 78
Haaji Ibrahim Mohamud Miljöpartiet de Gröna Ersättare 79
Molnstrand Melissa Miljöpartiet de Gröna Ersättare 80
Sandström Simon Sverigedemokraterna Ersättare 81
Pihlgren Mikael Sverigedemokraterna Ersättare 82
Brors Dan Sverigedemokraterna Ersättare 83

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Karic Nedim Moderaterna Ledamot 2019-02-18 2022-10-14
Alexandersson Tomas Centerpartiet Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-10-14
Takamäki Mika Socialdemokraterna Ledamot 2019-10-11 2022-10-14
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Nilsson Yvonne Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Vakant Vänsterpartiet Ledamot 2019-01-29 2019-02-18
Rosberg Alf Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Olsson Micael Moderaterna Ersättare - ej personlig 2022-01-04 2022-10-14
Mileraux Lena Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2021-10-04 2022-10-14
Jonsson Urban Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Molnstrand Melissa Miljöpartiet de Gröna Ledamot 2021-11-02 2022-10-14
Slagner Niina Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2019-10-10 2022-10-14
Gustavsson Kerstin Moderaterna Ledamot 2021-11-17 2022-10-14
Brunzell Linda Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Olsson Anders Socialdemokraterna Ordförande 2018-10-16 2018-11-12
Bäckström Jan Peter Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Molnstrand Melissa Miljöpartiet de Gröna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2021-11-01
Sandström Simon Sverigedemokraterna Ledamot 2019-05-21 2022-10-14
Axelsson Sven-Olof Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2019-09-17
Hagström Lena Socialdemokraterna Ledamot 2022-05-10 2022-10-14
Sandström Richard Sverigedemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Örtkvist Ann-Catrin Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-10-14
Norrbäck Ingrid Socialdemokraterna Ledamot 2020-12-22 2022-10-14
Isaksson Tobias Vänsterpartiet Ledamot 2018-10-15 2019-01-29
Svensson Torbjörn Kristdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Sandström Simon Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2019-05-21
Hagström Lena Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-05-09
Möllberg Yvonne Vänsterpartiet Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Takamäki Mika Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2019-10-09
Fredriksson Jon Vänsterpartiet Ledamot 2019-03-13 2022-10-14
Wetterling Annika Moderaterna 1:e vice ordförande 2018-10-16 2022-10-14
Nyström Patrik Sverigedemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Eriksson Liselotte Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Lilja Anna Vänsterpartiet Ledamot 2021-08-25 2022-10-14
Lyckeborn Anneli Liberalerna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Edström Ida Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Ekström Kerstin Moderaterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-10-14
Ragén Anna Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2018-11-26
Karlsson Ola Moderaterna Ledamot 2022-03-16 2022-10-14
Norrbäck Ingrid Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2020-12-21
Hårsmar Martin Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Erlandsson Lindblom Elaine Liberalerna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-10-14
Andersson Inga-Lill Centerpartiet Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Björck Kjellgren Siv Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Erikols Daniel Sverigedemokraterna Ledamot 2021-02-03 2022-10-14
Nyberg Maria Vänsterpartiet Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Vakant Moderaterna Ledamot 2019-01-29 2019-02-18
Bramvehl Anneli Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Andersson Åke Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2020-06-17 2022-10-14
Vakant Vänsterpartiet Ledamot 2020-02-26 2020-03-16
Ring Tony Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Blomquist Anna Kristdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Karlsson Maria Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Eriksson Linda Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Pettersson Göran Socialdemokraterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Karlsson Ann-Marie Moderaterna Ersättare - ej personlig 2019-02-18 2022-10-14
Hultkrantz Lars Liberalerna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Erhard Ronnie Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Enoch Alf-Gunnar Centerpartiet Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-10-14
Sandberg Carola Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2020-04-03 2022-10-14
Karlsson Ola Moderaterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2022-03-15
Fredriksson Jon Vänsterpartiet Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2019-03-16
Wiberg Anna Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Reuter Jan Moderaterna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Pettersson Torbjörn Centerpartiet Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Reinholdsson Peter Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2021-08-25 2022-10-14
Lilja Anna Vänsterpartiet Ersättare - ej personlig 2020-12-22 2021-08-24
Gustavsson Kerstin Moderaterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2021-11-29
Erikols Daniel Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2021-02-16
Ragén Anna Moderaterna Ordförande 2018-11-27 2022-10-14
Slagner Jouni Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2020-12-22 2022-10-14
Benito Stenberg Liliana Socialdemokraterna 2:e vice ordförande 2018-10-16 2022-10-14
Ekelund Daniel Miljöpartiet de Gröna Ledamot 2018-10-15 2022-10-14
Olsson Anders Socialdemokraterna Ledamot 2018-11-13 2022-10-14
Karic Nedim Moderaterna Ersättare - ej personlig 2018-10-15 2019-02-18
Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 1993-11-25 1994-10-31
Frisk Helena Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Karlsson Hans Centerpartiet Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2010-10-31
Isaksson Tobias Vänsterpartiet Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Nauclér Marie-Louise Moderaterna Ledamot 1998-11-01 2010-03-03
Mileraux Lena Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Johansson Yvonne Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1994-11-01 1996-05-31
Karlsson Britt-Marie Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2002-10-31
Rosberg Margaretha Moderaterna Ersättare - ej personlig 2017-06-10 2018-10-14
Olsson Roy Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2008-05-08 2010-10-31
Lindberg Rolf Socialdemokraterna Ledamot 1999-12-14 2014-10-14
Möllberg Yvonne Vänsterpartiet Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2014-04-15
Sandberg Carola Socialdemokraterna Ledamot 2002-11-01 2010-10-31
Björck Kjellgren Siv Socialdemokraterna Ledamot 2007-10-05 2018-10-14
Vakant Vänsterpartiet Ledamot 2014-03-25 2014-04-15
Rosberg Margaretha Moderaterna Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2014-10-14
Lindberg Rolf Socialdemokraterna Ledamot 1996-03-29 1998-10-31
Frisk Helena Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2010-04-01 2010-10-31
Slagner Niina Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2018-10-14
Vakant Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2017-10-17 2018-10-14
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2011-01-11 2014-10-14
Borén Kristina Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-01-28 2017-03-01
Vakant Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2014-10-14
Frisk Helena Socialdemokraterna Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Wetterling Annika Moderaterna 2:e vice ordförande 2014-10-15 2018-10-14
Karlsson Ola Moderaterna Ledamot 1992-01-01 1994-10-31
Wetterling Annika Moderaterna Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2010-10-31
Hultkrantz Lars fp Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2010-10-31
Vakant Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2009-12-31 2010-10-31
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 2002-11-01 2005-04-13
Svensson Torbjörn Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2016-05-30 2018-10-14
Gadde Sven Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Vakant Moderaterna Ersättare - ej personlig 2018-06-19 2018-10-14
Wiberg Anna Moderaterna Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2011-02-15
Vakant Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2017-05-23
Rosberg Alf Moderaterna Ledamot 1998-11-01 2018-10-14
Vakant Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2010-11-23 2014-10-14
Möllberg Yvonne Vänsterpartiet Ledamot 2014-04-15 2018-10-14
Bäckström Jan Peter Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Olsson Roy Socialdemokraterna Ledamot 1989-01-01 1991-12-31
Norrbäck Ingrid Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2015-04-06
Angenete Gillberg Britta Utan politisk tillhörighet Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Molnstrand Melissa Miljöpartiet de Gröna Ersättare - ej personlig 2015-03-06 2018-10-14
Karlsson Lena Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Olsson Roy Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1982-01-01 1985-12-31
Bramvehl Anneli Moderaterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Nyberg Maria Vänsterpartiet Ersättare - ej personlig 2006-11-13 2007-11-13
Norrbäck Ingrid Socialdemokraterna Ledamot 2015-04-07 2018-10-14
Frisk Helena Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2014-10-15 2015-01-27
Pettersson Torbjörn Centerpartiet Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Karlsson Ola Moderaterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Sjöberg Lars Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2014-10-14
Averås Jan-Erik Moderaterna Ersättare - ej personlig 2016-12-29 2018-10-14
Ridaeus Anneli Socialdemokraterna Ledamot 2006-11-01 2010-10-31
Eriksson Linda Moderaterna Ledamot 1998-11-01 1998-11-26
Hårsmar Martin Moderaterna Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2017-07-09
Lind Lennart Miljöpartiet de Gröna Ersättare - ej personlig 2002-08-30 2002-10-31
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2002-10-31
Averås Jan-Erik Moderaterna Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Andersson Kerstin Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 1999-12-13
Karlsson Britt-Marie Socialdemokraterna Ledamot 1982-11-01 1994-10-31
Vakant Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2009-11-05 2010-10-31
Vakant Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2011-11-15 2011-11-29
Vakant Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2011-11-15 2011-11-29
Gren Leif Socialdemokraterna Ledamot 2001-06-01 2006-10-31
Karlsson Maria Socialdemokraterna 2:e vice ordförande 2010-11-01 2014-10-14
Brunzell Linda Moderaterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Angenete Gillberg Britta Sveriges Pensionärers Intresseparti Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2010-10-31
Johansson Yvonne Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2006-02-27
Vakant Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2010-12-21 2011-01-11
Slagner Niina Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Lindberg Rolf Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1998-11-01 1999-12-13
Karlsson Maria Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-15 2015-03-23
Lammassaari Pia Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1997-05-30 1998-04-23
Vakant Moderaterna Ledamot 2013-09-24 2013-10-17
Karlsson Britt-Marie Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Nyberg Maria Vänsterpartiet Ledamot 2007-11-14 2018-10-14
Lindberg Rolf Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1992-01-01 1994-10-31
Nilsson Yvonne Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2008-05-20 2010-10-31
Södergren Per Centerpartiet Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Vakant Moderaterna Ersättare - ej personlig 2013-06-18 2013-07-03
Olsson Roy Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2005-10-27 2006-10-31
Eriksson Liselotte Socialdemokraterna Ledamot 2002-11-01 2018-10-14
Slagner Niina Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1991-01-01 1991-12-31
Gadde Sven Socialdemokraterna Ledamot 1971-01-01 1994-10-31
Eriksson Matz Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Gustavsson Kerstin Moderaterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Enoch Alf-Gunnar Centerpartiet Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Ridaeus Anneli Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2002-11-01 2006-10-31
Lindberg Rolf Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1989-01-01 1991-12-31
Nauclér Marie-Louise Moderaterna 1:e vice ordförande 2010-11-01 2014-10-14
Björck Kjellgren Siv Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2007-10-04
Axelsson Sven-Olof Socialdemokraterna Ledamot 2006-11-01 2018-10-14
Vakant Moderaterna Ersättare - ej personlig 2011-11-15 2011-11-29
Lindberg Rolf Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Gren Leif Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1998-11-01 2001-05-31
Höijer Nina Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Örtkvist Ann-Catrin Kristdemokraterna Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Jonsson Urban Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2002-10-31
Jonsson Urban Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2007-09-03
Karlsson Hans Centerpartiet Ersättare - ej personlig 1993-01-28 1994-12-31
Olsson Roy Socialdemokraterna Ledamot 1986-01-01 1988-12-31
Olsson Anders Socialdemokraterna Ledamot 1982-11-01 1991-12-31
Lyckeborn Anneli Liberalerna Ledamot 2010-11-01 2018-10-14
Wetterling Annika Moderaterna Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Sandberg Carola Socialdemokraterna Ledamot 2013-03-13 2014-10-14
Vakant Miljöpartiet de Gröna Ersättare - ej personlig 2010-12-21 2011-01-12
Karlsson Britt-Marie Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Olsson Roy Socialdemokraterna Ledamot 1992-01-01 1994-10-31
Slagner Niina Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1992-01-01 1994-10-31
Lyckeborn Anneli fp Ledamot 2002-11-01 2006-10-31
Sandberg Carola Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Johansson Yvonne Socialdemokraterna Ledamot 1997-05-30 1998-10-31
Karlsson Ola Moderaterna Ledamot 1982-11-01 1991-12-31
Johansson Yvonne Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 1996-06-01 1997-05-29
Malmberg Birgitta fp Ledamot 2002-11-01 2010-10-31
Pettersson Torbjörn Centerpartiet Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2014-10-14
Lyckeborn Anneli fp Ersättare - ej personlig 2006-11-01 2010-10-31
Vakant Kristdemokraterna Ledamot 2013-12-17 2014-01-28
Olsson Anders Socialdemokraterna Ordförande 1998-11-01 2018-10-14
Olsson Roy Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Isaksson Tobias Vänsterpartiet Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Karlsson Maria Socialdemokraterna Ledamot 2002-11-01 2010-10-31
Hårsmar Martin Moderaterna Ledamot 2017-07-10 2018-10-14
Ekelund Daniel Miljöpartiet de Gröna Ersättare - ej personlig 2011-01-12 2014-10-14
Wilén Ulf Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2013-03-13 2014-10-14
Hultkrantz Lars Liberalerna Ledamot 2010-11-01 2018-10-14
Herlitz Stefan Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2011-11-28 2014-10-14
Nauclér Marie-Louise Moderaterna 2:e vice ordförande 2010-04-01 2010-10-31
Ekelund Daniel Miljöpartiet de Gröna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Andersson Kerstin Socialdemokraterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Karlsson Maria Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 2015-03-24 2018-10-14
Olsson Roy Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2002-10-31
Borén Kristina Kristdemokraterna Ledamot 2017-03-01 2018-10-14
Rosberg Margaretha Moderaterna Ersättare - ej personlig 1994-11-01 1998-10-31
Örtkvist Ann-Catrin Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2016-04-19
Vakant Moderaterna Ledamot 2011-01-26 2011-02-15
Frisk Helena Socialdemokraterna Ledamot 1998-11-01 2002-10-31
Rosberg Alf Moderaterna Ledamot 1994-11-01 1998-10-31
Rosberg Margaretha Moderaterna Ersättare - ej personlig 1998-11-01 2006-10-31
Frisk Helena Socialdemokraterna 2:e vice ordförande 2002-11-01 2010-03-03
Takamäki Mika Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Jonsson Sten Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2004-10-01 2006-03-27
Lammassaari Pia Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2009-10-12 2009-10-26
Sandberg Carola Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2013-03-13
Sjöberg Lars Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2014-10-15 2018-10-14
Wiberg Anna Moderaterna Ledamot 2011-02-15 2018-10-14
Olsson Anders Socialdemokraterna Ledamot 1992-01-01 1994-10-31
Pettersson Göran Socialdemokraterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Örtkvist Ann-Catrin Kristdemokraterna Ersättare - ej personlig 2008-12-15 2010-10-31
Nilsson Yvonne Socialdemokraterna Ledamot 2010-11-01 2018-10-14
Erlandsson Lindblom Elaine Liberalerna Ersättare - ej personlig 2010-11-01 2018-10-14
Vakant Socialdemokraterna Ledamot 2013-02-26 2013-03-13
Vakant Sveriges Pensionärers Intresseparti Ersättare - ej personlig 2017-04-25 2017-05-23
Andersson Inga-Lill Centerpartiet Ledamot 2006-11-01 2018-10-14
Jonsson Urban Socialdemokraterna Ledamot 2007-09-04 2018-10-14
Vakant Sverigedemokraterna Ersättare - ej personlig 2017-11-14 2018-10-14
Vakant Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2010-07-05 2010-10-31
Ring Tony Moderaterna Ledamot 2014-10-15 2018-10-14
Olsson Anders Socialdemokraterna 1:e vice ordförande 1994-11-01 1998-10-31
Karlsson Ola Moderaterna Ledamot 1998-11-01 2018-10-14
Norrbäck Ingrid Socialdemokraterna Ledamot 2010-11-01 2014-10-14
Vakant Socialdemokraterna Ersättare - ej personlig 2017-10-17 2017-12-05